VADEMECUM

Pozycjonowanie, google itd czyli SKUTECZNE METODY SEO, skuteczny marketing internetowy itd

Z pozycjonowaniem w dzisiejszych czasach chyba już kazdy “zderzył”;

Jeśli jednak nie są to oczywiste kwestie dla Ciebie to postaram się to mniej więcej wyjaśnić gdyż to bardzo ważny, skuteczny marketing internetowy.

Aktualna sytuacja rynkowa jest pełna konkurencji w niemalże każdej dziedzinie. Kiedyś wystarczyło wpisać w google „mechanik samochodowy Katowice” i od razu wyświetlał się nam Pan Józio z Katowic, z numerem telefonu, adresem i stroną www jeżeli taką posiada.

Teraz jak wpiszemy…. Pojawi się „skrót” np. 10 stron z wynikami w google, a każda strona z kilkunastoma pozycjami.

90 % reakcji ogranicza się do pierwszych 3 wyników. Gdy jesteśmy daleko w wynikach, nasze szanse spadają prawie do zera. Natomiast sama „góra” 3 firm zbiera krocie i zapewne dzięki temu całkiem nieźle funkcjonują. Tutaj właśnie wykorzystuje się narzędzie zwane potocznie pozycjonowaniem. Umożliwia nam realny wpływ na to, gdzie będziemy (na której pozycji) w wyszukiwarkach google.

Pozycjonowanie odbywa się poprzez zamieszczanie wartościowych treści, opisów produktów czy usług, poradniki, linki zewnętrze do naszej strony, ogólna jakość strony oraz jeszcze ponad 200 pozycji mających mniejszy czy większy wpływ na miejsce w owym rankingu. Dodatkowym utrudnieniem, jest samo google, wyłapujące nieuczciwe sposoby pozycjonowania w formie plagiatów, zamieszczaniem linków na stronach do tego przeznaczonych itd. Konsekwencją takiego postępowania może być w najlepszym przypadku pominięcie strony podczas zbierania wyników.

Dlatego sama usługa pozycjonowania jest czynnością żmudną, czasochłonną oraz konieczna jest odpowiednia jakość wykonania usługi. Warto zaznaczyć, że wyniki tutaj nie pojawiają się raczej od razu. Roboty google indeksują strony, „ślizgają się” po likach na stronach, zapamiętują treści czy aktywnośći i jakość strony. Nie mniej jednak dobrze regularnie pozycjonować stronę, bez pośpiechu , który również nie jest porządany ze strony wyszukiwarki. Pozycjonowanie w obecnych czasach oraz w niekrórych branżach daje najbardziej wymierne korzyści. Często klienci odbijając się od ściany trafiają do Agencji, która „podejmie się” tego zadania, wystawi fakturę i współpraca się kończy a my jesteśmy lżejsi np. o 1000 zł i tak naprawdę nie mamy żadnej pewnośći co do jakości wykonania usługi. Warto to wziąć pod uwagę i już na wstępie zaznaczyć, że warunkiem jest dokumentowanie poszczególnych działań – da nam to obraz wykonanych czynności, miejsc, ilości i innych ważnych danych w dalszej pracy z pozycją w google.

Niestety firmy zasłaniają się „tajemnicą” handlową oraz przekonaniem o swojej świetności skutecznie unikając owego raportowania. My mamy to w pakiecie 😉

Pozycjonowanie musi trwać. Nie sztuką jest zamieszczenie 20 linków dziennie i narażenie się na blokadę google jakich powstało już wiele. Dlatego też trzeba dokładnie przyjrzeć się ofercie oraz zakresowi planowanych prac jak i prześwietlić system i czas wykonania odpowiednich działań. Podstawowy pakiet SEO to koszt ok 500 zł miesięcznie przy czym optymalnie sugeruje się ok 1000 zł i więcej. To 500 zł jest może i wystarczające na pierwotne wylinkowanie strony oraz pokazanie się światu, natomiast w dłuższym czasie nie będzie wystarczające. Ale! Warto, gdyż na pewno się zwróci. W zależności od branży 1000 zł nie rzadko jest pojedyńczą sprzedażą, czy usługą więc koszt się zwraca a kazde kolejne wejscie to już czysty zysk dla firmy. Nasza strona www wkońcu będzie spełniała swoją funkcję tak jak należy przynosząc nam sporo radości i często poczuciem “strału w dziesiątkę” korzystając z pozycjonowania.

W naszych pakietach oferujemy szeroki wachlarz bezpośrednich oraz pośrednich metod mających wpływ na wynik w wyszukiwarce. Niezbędnym jest tutaj fanpage na FB, pozostałe Social Media, zaistnienie na forach tematycznych czy zamieszczenie linków na specjalnie przygotowanych do tego blogach czy stronach. Usługę wykonujemy rzetelnie w sposób gwarantujący anonimowość i niepowtarzalność czynności względem google. Warto zauważyć, że jeśli ktoś zaczął korzystać z usług pozycjonowania to nie przestaje a raczej zwiększa swoje wydatki w tym kierunku, co przekłada się bezpośrednio na wynik finansowy działalności. Przekonywać chyba do tego nie trzeba, pozostaje tylko rozpocząć to dodatkowe narzędzie marketingu, bo zwyczajnie szkoda kasy i czasu…

Zapraszamy do zadawania pytań jeżeli takowe się pojawią, a my ze swojej strony przygotujemy ofertę na miarę potrzeb Twojej działalności. Namiary w zakładce KONTAKT.

pozycjonowanie stron katowice bytom

Tagi: skuteczny marketing internetowy, pozycjonowanie seo, social media, pozycjonowanie stron

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Hosting, domena, serwer, adres…. ałaaa

krok po kroku – zanim powstanie Twoja strona internetowa…

Przeglądając strony internetowe spotykamy się z gotowymi, ukończonymi stronami www. Warto jednak zaznaczyć, że aby zaistniała nasza strona musimy spełnić szereg wymagań niezbędnych do jej działania.

Często klienci nie są świadomi „z czym to się je”, od czego zacząć itd. bo i po co mieli tą wiedzę posiadać nie mając strony internetowej. Natłok tych informacji, często nie rozumianych i przekazywanych telefonicznie przytłacza nieświadomego Kowalskiego i wydaje się to dla niego problemem nie do przeskoczenia. Dlatego całą ta skomplikowaną procedurę bierzemy na siebie, chyba, że klient chce jednak sam podołać, lub zwyczajnie się już na tym zna. Nie polecam jednak w pierwszym przypadku, gdyż niechcący kliknąć można zamówić domenę czy serwer, który nie jest nam potrzebny a narazi na spore koszty. Jeżeli jesteś na początku tej drogi warto się zapoznać. Jeżeli jednak „nie masz głowy” do tych terminów i zagadnień polecam odpuścić czytanie i być szczęśliwszym nieświadomym Kowalskim 🙂

1. Hosting. Hosting to serwer, serwer to dysk. Tak w skrócie i łopatologicznie. Wykupujemy u hostingodawcy określone miejsce na jego dysku za określoną opłatą. Będą znajdowały się na nim pliki strony, niezbędne oprogramowanie, kopie zapasowe i co sobie zażyczymy. Należy się zastanowić nad pojemnością oraz nad modelem naszej strony, aby nie ulegać chwytom marketingowym i nie kupować niepotrzebnego 100 GB gdy strona nam zajmuje kilka MB. Gdy mamy hosting, warto rozważyć w tej samej firmie zakup domeny.

2. Domena. Domena to identyfikacyjny ciąg systemu DNS, a prościej – adres naszej strony. Czyli na przykład sprzedając choinki może być to choinki.pl. Od tego czasu będziemy posługiwać się tym adresem – domeną. Powinna być prosta, skojarzona z branżą, lub nazwą firmy. Świadczy o nas, o naszym profecjonaliźmie, jak podchodzimy do biznesu. Będziesz posiadał swoją własną domenę bez rozszerzenia wix czy innego budowlańca stron. Do domeny przypisanego maila możemy sobie założyć i szczycić się osobistym mailem typu kowalski@choinka.pl. Zazwyczaj kilka maili jest w pakiecie i nie trzeba dodatkowo za nie płacić, są jednak firmy które życzą sobie nawet za pierwszego i jedynego maila opłaty. Takich unikam. Zbędny koszt.

3. CMS. Strone buduje się na wiele sposobów. Obecnie najpopularniejszym jest wykorzystywanie CMS, czyli oprogramowania zawierającego mnóstwo funkcji, nie wymagających bezpośredniego kodowania. Jest to wygodne, jednak posiada spore ograniczenia dla bardziej wymagających klientów. Dla 95% klientów będzie to jednak dobry wybór, oszczędność czasu i nerwów. Do najpopularniejszych CMS należą: WordPress, Joomla, Drupal czy Prestashop. Każdy z nich ma swoje zalety jak i wady, są prostsze jak i trudniejsze, mniej czy bardziej spontaniczne w obsłudze czy skierowane do szczególnych zadań jak np. wspomniana PrestaShop to oprogramowanie wykorzystywane przy budowie sklepu internetowego, co wcale nie oznacza, że nie można go zbudować np. w WordPressie. Cms należy zainstalować na naszej powierzchni dysku. Obecnie hostingodawcy mają w opcji instalację najpopularniejszych CMSów a nierzadko również takich o których mało kto słyszał. Niektóre portale na prawde sporo tego mają. Zachęcam do wyboru hostingu właśnie z możliwym do zainstalowania CMSem, bo jeśli go nie będzie, pozostaje nam „zdalna” instalcja poprzez serwer FTP, wykorzystując dodatkowe oprogramowanie, co jest znacznie bardziej czasochłonne i skomplikowane. Nie będę jednak wgłębiał się w tym kierunku gdyż zdecydowanie wszystkie najbardziej popularne firmy mają tą przydatną opcję, bez dodatkowych opłat. Pozostaje jedynie na przykładzie prób i błędów wybrać odpowiednią dla siebie firmę, z którą nierzadko będziemy współpracować kilka najbliższych lat. Do najpopularniejszych z pewnością należą home (nie polecam – zainstalowania prostego wordpressa nieraz graniczy z cudem, pomijając już fakt że nawet nie jest zaktualizaowana wersja instalacyjna – żenada). Do pozostałych należą OVB, CBA czy np. Kyloss. Na początek jednak warto jak najprostszy i intuicyjny panel wybrać – ja osobiście proponuję CBA. Od tego się uczyłem i jakoś zostało na części domen do dzisiaj a każdą próbę zmiany w którymś momencie porzucałem na korzyść CBA. Szkoda było mi czasu na rozgryzanie co miał ktoś na myśli np. w Kylosie czy home.

4. Budowa. Mamy już wszystko. Czas na kawę i przekazanie nam niezbędnych danych do budowy Twojej strony internetowej.

Tradycyjnie – pisz, pytaj, wymagaj 🙂 KONTAKT

Wpadnij również do nas na FB http://www.facebook.com/stylarniaart

domeny budowa stron www